Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie inauguracyjne Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Sychar odbyło się w dniach 27-28 marca w domu rekolekcyjnym „Effatha” parafii Narodzenia NMP w Zaczerniu, dzięki gościnności i życzliwości ks. Proboszcza.
W spotkaniu uczestniczyło 27 osób, w tym współzałożyciele ognisk w Warszawie i Krakowie oraz  świecki doradca małżeński Diecezji Rzeszowskiej i 6 par małżeńskich. Towarzyszyli nam ksiądz Zbigniew i ksiądz Adam.
Po powitaniu i zawiązaniu wspólnoty wspólnie uczestniczyliśmy w Mszy świętej. O godz. 15.00 wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wstępem do rozważań Drogi Krzyżowej była krótka inscenizacja  fragmentów dramatu Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”. Wieczorem zgromadziliśmy się na spotkaniu ze świadectwami przeplatanymi wspólnym rozważaniem tajemnic chwalebnych różańca i modlitwą w intencji uczestników i współmałżonków.
Uczestnicy udali się na spoczynek dopiero po przestawieniu zegarków na czas letni ok. 2.00
W niedzielę rano wspólnie modlilismy się Godziną Czytań i Psalmami z Brewiarza dla świeckich, w południe uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii z poświęceniem palm i czytaniem Męki Pańskiej z podziałem na role. Wielkim przeżyciem była Komunia pod dwoma postaciami.
O godz. 15.00 odmówilismy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i po błogosławieństwie przyszedł czas na rozstanie.
Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera modlitewnego skupienia i radości ze wspólnoty mimo przeżywanych kryzysów
.

Kronika