Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18.30 adoracją Najświętszego Sakramentu i wspólną modlitwą Litanią Loretańską. Podczas Mszy świętej polecaliśmy w modlitwie wiernych nasze intencje, szczególnie par małżeńskich obchodzących w maju rocznicę ślubu.
Wysłuchaliśmy słowa Bożego i kazania o tym, jak pycha przeszkadza, a pokora pomaga przyjmować trudności, wady małżonka, ale także napomnienia i krytykę ze strony bliskiej osoby.
Po Mszy Świętej na spotkaniu w salce świętowaliśmy 12 rocznicę ślubu jednej z par.
W spotkaniu brało udział 10 osób, ksiądz i diecezjalny doradca małzeński.
Wysłuchaliśmy krótkiej, ale bardzo pouczającej katechezy księdza o Duchu Świętym.
Podzieliliśmy się naszymi przeżyciami i modliliśmy się wspólnie.
Planowany dwudniowy wyjazd, z pomocą Bożą, będzie umocnieniem tego dobra, które się rozwija. Kilka godzin spędzonych na modlitwie wciąż mija zbyt szybko…
Bogu niech będą dzięki!

Kronika