Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie w sobotę 28 sierpnia rozpoczęło się tradycyjnie od Eucharystii sprawowanej przez naszego duszpasterza w intencji wspólnoty Sychar, potem adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel Maryjny i na spotkanie do salki udała się grupa 12 osób, w tym dwie pary małżeńskie, diecezjalny doradca małżeński i ksiądz.
Świadectwa i wspólna modlitwa trwały tym razem do ok.22, zdecydowaliśmy, że od następnego spotkania zaczynamy o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, by lepiej zagospodarować czas poświęcony wspólnocie.
Spotkanie odbyło się w niemal rodzinnej atmosferze, coraz mocniej doświadczamy, jak każdy z nas dzięki wspólnej modlitwie „wzrasta” i zawierzając Bogu, doświadczamy Jego opieki w sprawach „dużych”, ale też tych najdrobniejszych…
Wspieramy się wzajemnie, mimo różnego bagażu lat i problemów, łączy nas – powołanie do małżeństwa i – o czym wciąż przypomina nam nasz ksiądz – powołanie do świętości. Na małżeński kryzys warto i trzeba popatrzeć z perspektywy Nieba – owszem, można tu na ziemi „fajnie” żyć, ale kiedyś przyjdzie czas by stanąć z Bogiem twarzą w twarz jako mąż jednej żony i żona jednego męża…A sądzeni będziemy z miłości…
I choć po ludzku wydaje się, że mąż i żona są „niedobrani”, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – Pan Bóg nieprzypadkowo postawił na drodze akurat tę kobietę i akurat tego mężczyznę i ta miłość to nasze najważniejsze życiowe zadanie.
„Jedni drugich brzemiona noście” powiedział Pan Jezus…
Kronika