Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie w sobotę 26 lutego rozpoczęło się od warsztatów 12 kroków o godz. 14.00 – grupa wreszcie ruszyła!
O godzinie 15.00 rozpoczęło się spotkanie ogniska tradycyjnie Koronką do Miłosierdzia Bożego. W spotkaniu uczestniczyło, mimo że kilka osób nie dojechało z powodu choroby, 10 osób. Ksiądz Zbigniew przygotował dla nas konferencję na temat sakramentu chrztu świętego i przypomniał nam, jaka to wielka łaska być ochrzczonym.
Mija rok odkąd ognisko działa i jedno z małżeństw, które trafiło do Sycharu, pojednało się z Bogiem, ze sobą i podczas spotkań łączy się z nami duchowo…
To dla wszystkich będących w kryzysie małżeńskim nadzieja – jesteśmy naocznymi świadkami, że jeśli oboje małżonkowie podejmują trud walki o małżeństwo, Pan Bóg błogosławi ten trud i przychodzi z łaską…
W spotkaniu brała udział oczywiście „nasza” pani Basia, diecezjalny doradca małżeński i jak zwykle znalazła dla każdego czas.
Po spotkaniu uczestniczyliśmy wspólnie w Eucharystii, włączając się w jej oprawę czytaniem i modlitwą wiernych. Msza święta była sprawowana przez trzech księży, nasz duszpasterz ofiarował ją za nas i za całą wspólnotę Sychar.
Po Mszy świętej adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie wspólnie i przez chwilę w ciszy. Mimo mroźnej nocy rozgrzani na duszy wróciliśmy do domów.

Kronika