Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie w sobotę 30 lipca rozpoczęło się tradycyjnie o godz. 15:00 wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych małżeństw i rodzin. W spotkaniu uczestniczyło 9 osób, a z racji nieobecności naszego duszpasterza spotkanie poprowadziła diecezjalna doradca małżeństw i rodzin, mgr Barbara Wiater.
Swiadectwa, przeplatane modlitwą, takie nasze rozmowy „niedokończone” pozwalają nam odkrywać sens bycia we wspólnocie i czerpać ze spotkań siłę do dalszego trwania w wierności małżeńskiej przysiędze. Prośby o modlitwę, łącząc się z nami duchowo, przesyłali w trakcie spotkania uczestnicy wspólnoty, którzy nie dali rady dojechać na spotkanie. To wspaniałe.
Wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy swiętej, sprawowanej w intencji małżeństw przeżywających kryzys i zagrożonych rozpadem, koncelebrowanej przez ks.proboszcza Jana Szczupaka i Jego Ekscelencję Biskupa Diecezji Rzeszowskiej Edwarda Białogłowskiego.

„Sycharki” rzeszowskie, które w sierpniu podejmują trud pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę, zobowiązują się do modlitwy w intencji całej wspólnoty „Sychar” i małżeństw przeżywających kryzys o potrzebne łaski i działanie zgodne z Bożą wolą.

Bóg zapłać wszystkim za obecność i za „trwanie”. Szczęść Boże!

Kronika