Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie w sobotę 27 sierpnia rozpoczęło się tradycyjnie od wspólnej modlitwy Koronką do Bozego Miłosierdzia w intencji uczestników, naszych małzonków i rodzin oraz w intencji wszystkich nieobecnych, a którzy prosili o modlitwę i łączyli się z nami duchowo.

W spotkaniu brało udział 12 osób.

Ważna była katecheza naszego duszpasterza na temat sakramentu małżeństwa oraz trwania w wierności małżeńskiej przysiędze rozumianej jako środek, droga do zbawienia, a nie cel sam w sobie. Na każdym spotkaniu uczestnicy stawiają ważne pytania, których ksiądz nigdy nie pozostawia bez odpowiedzi.

Swiadectwa przeplatane modlitwą wstawienniczą uczą nas słuchać drugiego człowieka – a równocześnie zmuszają do refleksji – co chce poprzez poszczególne świadectwa życia, czyjeś słowa powiedzieć do mnie Pan Bóg?

Dla wielu osób, które od wielu miesięcy systematycznie uczestniczą w spotkaniach doświadczenie wspólnoty, bycia razem z w Chrystusie Panu z osobami mającymi podobne problemy, uczy wzrastania w wierze – i o to właśnie chodzi, bo nikt za mnie nie poniesie krzyża, który jest przeznaczony tylko dla mnie…

Spotkanie zakończyło się wspólną Eucharystią i na koniec indywidualnym błogosławieństwem.

Szczęść Boże!

Do zobaczenia za miesiąc!

Kronika