Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie wspólnoty Sychar rozpoczęło się w sobotę 25 lutego 2012 modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W spotkaniu uczestniczyło 10 osób, z różnym stażem i  różnymi przeżyciami. Mimo różnic dzieli nas więcej niż śmielibyśmy przypuszczać. Dzielenie się świadectwem ubogaca, uczy słuchać i rozumieć drugiego człowieka, siostrę, brata, którzy mimo tego że się różnimy,  tak samo jak my chce rozwijać się duchowo i trwać w wierności małżeńskiej przysiędze.

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą wstawienniczą w intencjach naszego duszpasterza, uczestników oraz wszystkich tych, którzy nas o modlitwę prosili. Po spotkaniu grupa uczestniczyła w nowennie do Praskiego Dzieciątka Jezus przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zwieńczeniem spotkania był jak zwykle wspólny udział w Eucharystii w intencji małżeństw w kryzysie.

Bogu niech będą dzięki za owocne spotkanie i 2 lata istnienia wspólnoty w Rzeszowie!

Kronika