Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie odbyło się w sobotę 28 lipca. Rozpoczęcie wspólną modlitwą w intencji małżeństw w kryzysie Koronką do Bożego Miłosierdzia. W spotkaniu uczestniczyło 10 osób. Wielką podporą naszej wspólnoty jest współpraca z p. mgr Barbarą Wiater, diecezjalnym doradcą małżeńskim i to, że dzięki temu nasza wspólnota nawiązała współpracę z rzeszowskim duszpasterstwem rodzin.

Na spotkaniu modliliśmy się za siebie nawzajem i wysłuchiwaliśmy świadectw osobistych. Wywiązała się rozmowa na temat sytuacji dziecka w obliczu kryzysu małżeńskiego, a szczególnie rozwodu. Na stronie są linki do materiałów na ten temat, zachęcamy do lektury!

Ustaliliśmy że od sierpnia już zawsze adoracja Najświętszego Sakramentu będzie się odbywać, pół godziny przed Mszą świętą.

Po spotkaniu większość uczestników ustawiła się w kolejce do konfesjonału, by godnie przyjąć Pana Jezusa, czyli spotkanie było owocne ;-). O godz. 19.00 Msza święta, po nabożeństwie uczestnicy spotkania otrzymali indywidualne błogosławieństwo od naszego duszpasterza.

Kilku sycharków rzeszowskich wyrusza na pielgrzymi szlak na Jasną Górę. Będziemy pamiętać w modlitwie o wszystkich małżeństwach pogrążonych w kryzysie.

Szczęść Boże!

Kronika