Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych współmałżonków i wszystkich małżeństw w kryzysie o godz. 15.00. W spotkaniu brało udział 10 osób, świadectwa i modlitwy wypełniły nam cały czas, aż do rozpoczęcia o godz. 18.30  nowenny do Dzieciątka Jezus, która tradycyjnie jest odprawiana 25tego dnia każdego miesiąca, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i odczytaniem intencji. Spotkanie zakończyło się wspólnym udziałem w Mszy świętej.

Swiadectwa uczą nas słuchać nawzajem i patrzeć na problemy małżeńskie z szerszej perspektywy, cierpienie jest wpisane w historię zbawienia. I pamiętać trzeba to, co ksiądz nam przypomina prawie na każdym spotkaniu – małżeństwo nie jest celem, sakrament małżeństwa jest naszą drogą do świętości, która jest prawdziwym celem naszego życia…

Oby dar wspólnej modlitwy i łaska dzielenia się świadectwem swojego życia owocowały i przyczyniały się do naszego nawrócenia i wzrastania w wierze, miłości i nadziei.

„Jak można kochać Boga, który jest niewidzialny, nie kochając człowieka, który jest obok nas” (błog. Jan Paweł II)

Z myśli św. Bazylego: „We wszystkim należy stawiać wspólnotę ponad samotność. We wspólnocie człowiek mniej krąży wokół samego siebie, a bardziej kieruje wzrok ku swojemu bliźniemu. Nie dąży w niej tylko do spełniania własnych pragnień, lecz do spełniania życzeń innych ludzi. Ujawnia mu się głębszy sens życia i zostaje obdarowany większą radością. We wspólnocie łatwiej spotkać Boga”

Wspólnota, Kościół jest naszym domem. I to jak w piosence „Bo nikt nie ma z nas tego co mamy razem, każdy wnosi ze sobą to co ma, najlepszego…”

Kronika