Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie odbyło się w gronie 9 osób i było prowadzone przez księdza duszpasterza. Tematem spotkania była katecheza na temat grzechu i spowiedzi. Dzisiejszy świat kusi życiem tu i teraz, tak jakby nie było ani śmierci, ani piekła, ani szatana. A my, wierzący ludzie, wiemy że ważne jest „tu i teraz” ale właśnie z perspektywy życia wiecznego, tego, co będzie potem.

Zachować wiarę w obliczu kryzysu można tylko dzięki łasce uświęcającej i życiu sakramentalnemu. Przezwyciężyć kryzys możemy jedynie z Bogiem, bez Niego jesteśmy zdani na działanie zła, zła które się panoszy i rozbija wiele małżeństw i rodzin.

Ksiądz przypomniał nam, że nawet żal doskonały w chwili śmierci nie zastąpi rozgrzeszenia przez kapłana. I w razie wątpliwości czy coś jest grzechem czy nie jest, powinnismy pójść do spowiedzi nawet jeśli wątpliwości zrodzą się tuż po odejściu od konfesjonału. Wydawać by się mogło że to radykalne… Ale czy Pan Jezus nie zażądał od nas radykalnej przemiany „niech Wasza mowa będzie tak,tak, nie, nie. a co nadto jest, od Złego pochodzi” (Mt 5, 37)

Na spotkaniu oczywiście poruszane były również sprawy osobiste, rodzinne uczestników. Na koniec spotkania połamaliśmy się opłatkiem, w duchu również z tymi nieobecnymi i oczywiście uczestniczyliśmy we Mszy świętej.

Obfitości Łask Bożych w Nowym ROku!

Szczęść Boże!

Kronika