Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Spotkanie odbyło się w salce parafialnej – rozpoczęliśmy od modlitwy w intencji małżeństw w kryzysie i zagrożonych rozpadem Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

W spotkaniu uczestniczyło 8 osób. Tematem spotkania była separacja w świetle prawa kanonicznego i prawa cywilnego, po katechezie naszego duszpasterza wywiązała się rozmowa związana z tematem wierności przysiędze małżeńskiej w sytuacji separacji małżonków. Zakończeniem spotkania była Msza święta.

Wierność małżeńska nie jest możliwa bez wiary w Boga, nawet słowa są pokrewne – wierność=wiara…

Jak żyć w sytuacji kiedy musimy znosić samotność w małżeństwie w związku z separacją? Posłużę się tutaj słowami Ojca Świętego Franciszka – „po pierwsze nadzieja, głęboko zakorzenione w Bogu zaufanie że nic w naszym życiu nie dzieje się przypadkiem; po drugie – daj się zaskoczyć Panu Bogu, zostaw Mu pole do działania; po trzecie – radość! Człowiek wierzący to człowiek radosny”

Szczęść Boże!

Kronika