Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W ostatnią sobotę września odbyło się spotkanie naszej grupy, w którym uczestniczyło ok.20 osób. Było kilka nowych osób, które witamy z otwartymi sercami cieplutko. Przyjechał również ks.Paweł Dubowik KDWS oraz gość pani Marzena Nowak liderka grupy Sychar- Opole oraz wspierający naszą Wspólnotę gość z naszego miasta – Pani Barbara Wiater, Doradca Życia  Rodzinnego, Instruktor NPR, Mediator. Po modlitwie nasz duszpasterz ks. Zbigniew powiedział do nas katechezę  o różańcu. Również ks.Paweł mówił o Wspólnocie Sychar, o wspólnocie w Opolu,  umocnił nas ciepłym słowem i dodał otuchy. Jak zwykle na naszych spotkaniach był czas na osobiste dzielenie się i świadectwa. Znów mogliśmy zobaczyć, co to znaczy wsparcie wspólnoty – i ta świadomość że nic nie jest przypadkiem, ale jest Ktoś kto troszczy się o każdego z nas. Potem omówiliśmy sprawy organizacyjne oraz na kartkach każdy z nas napisał tematy, które chciałby żeby poruszyć na naszych spotkaniach.  Już zostało tylko niewiele ponad 2 tygodnie do ogólnopolskich rekolekcji wspólnot Sychar na Górze św. Anny. Trzeba się śpieszyć, bo pozostała tylko końcówka miejsc.  Informacje dotyczące organizacji, zapisów oraz transportu ze Zdzieszowic znajdziecie tutaj:
zapisy:     http://www.kryzys.org/viewtopic.php?p=278239#278239 

transport:  http://www.kryzys.org/viewtopic.php?t=9741&postdays=0&postorder=asc&start=28

Na koniec omówiliśmy plan rozpropagowania naszej wspólnoty poprzez dostarczenie do innych parafii broszur, plakatów oraz wizytówek z informacją działalności i zarysem idei WTMS.

Z Panem Bogiem

Art

 

Kronika