Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Od wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego rozpoczęliśmy nasze comiesięczne spotkanie formacyjne – pierwszy raz w salce św.Cecylii na I p. w domu katechetycznym.

Temat Porozumienia pomiędzy mężem a żoną, którzy pomimo dużych różnic i dodatkowo często w sytuacji kryzysu, uczą się odkrywać siebie wzajemnie okazał się trudny, ale też warty przemyślenia. Dzieliliśmy się refleksjami i swoimi doświadczeniami – mając nadzieję, że kiedy się spotkamy ponownie ktoś będzie mógł podzielić się swoim świadectwem, co Bóg pozwolił mu odkryć dzięki temu.

Serdecznie witamy w naszym gronie nowe osoby, które pierwszy raz były na spotkaniu. Jest nas coraz więcej i nie zawsze jest czas, aby każdy mógł się swobodnie wypowiedzieć. Dlatego podjęliśmy decyzję, że będziemy się dodatkowo spotykać w połowie miesiąca w soboty na tzw. grupie wsparcia o godz.15 w naszej salce. W LISTOPADZIE zapraszamy więc na spotkanie dwa razy:

– 16.11. grupa wsparcia

– 30.11. spotkanie formacyjne.

Ponadto, z pozostałych spraw omawianych na spotkaniu było kilka słów  o ogólnopolskich rekolekcjach wspólnot Sychar na Górze Św.Anny oraz o kolejnych rekolekcjach wiosennych w Konstancinie  pod Warszawą – na które miejmy nadzieję pojedzie tym razem większa grupa z Rzeszowa. Informacje o zbliżających się rekolekcjach ogniskowych i ogólnopolskich można znaleźć na stronie Sychar :  http://rekolekcje.sychar.org/.

Do nabycia była ciekawa książka naszej Sycharki z Poznania o nicku Anna „Jedna”. Tytuł mówi sam za siebie: „Sychar – ile jest warta twoja obrączka”, książka dla małżeństw przeżywających kryzys . Koszt 20zł. do nabycia podczas naszych spotkań. . Zawiera ona między innymi świadectwa osób z naszej wspólnoty oraz odczucia i doświadczenia, które przeszła autorka podczas kryzysu małżeńskiego.

Ponieważ oprócz rozmowy i bycia razem nie możemy zapominać o wsparciu modlitewnym dlatego rozpoczęliśmy zapisy do naszego „Sycharkowego Żywego Różańca”. Zapisy trwają a łaski Boże czekają, żeby na nas spłynąć…. zapraszamy.

 

 

Kronika