Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W ostatnią sobotę listopada nasze spotkanie rozpoczęliśmy o godz.15 od odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Tematem naszego spotkania była tym razem problematyka ideologii gender, którą zaprezentował nam Robert. Okazuje się, że z gender związane jest poważne bezpieczeństwo, które może dotknąć nie tylko dorosłych ale i małe dzieci. Na spotkaniu było tym razem mniej osób ze względu na rekolekcje, niemniej jednak dla zainteresowanych osób postaramy się jeszcze nawiązać do tego ciekawego tematu.

Było też kilka spraw organizacyjnych m.in. na temat informacji podanej prze Andrzeja o sposobie rozpropagowania idei Sychar poprzez docieranie z naszymi ulotkami i książką Ani do naszych proboszczów w parafiach.

Przypominam, że jest jeszcze szansa, żeby zapisać się do naszej Sycharowej Róży Żywego Różańca. Zainteresowani, którzy jeszcze nie zgłosili swojej chęci, proszę o informacje do mnie.

Kolejne spotkanie odbędzie się w dniu 14.grudnia o godz. 15. Będzie to Spotkanie Opłatkowe. Bardzo prosimy, żeby w miarę swoich możliwości i umiejętności kulinarnych (tu ukłon do Pań) przynieść ze sobą coś słodkiego np. ciasto, pierniczki i inne takie wypieki, żebyśmy się poczuli jak w domu, przy wspólnym stole.  Oczywiście najważniejsza jest jednak obecność, modlitwa i okazja do złożenia sobie wzajemnie życzeń – dla wielu osób być może będzie to jedyna okazja do wspólnej wigilii.

pozdrawiam ciepło w grudniową chłodną noc

Art

 

Kronika