Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Witam serdecznie

W kwietniu spotkaliśmy się, żeby rozważać temat: Komunikacja w małżeństwie i rodzinie – jak różnie komunikują się mężczyźni i kobiety.

Zdajemy sobie sprawę, że z różnic wynikają nieporozumienia, ale są też zasady właściwej komunikacji: słuchanie przed mówieniem, brak uogólnień i unikanie kwantyfikatorów negatywnych, brak manipulacji wypowiedzią, przeźroczystość – zgodność intencji, myśli i słów, informacje zwrotne. Poza tym jako mężczyźni i kobiety postrzegamy wiele spraw inaczej , mamy inny świat uczuć – stąd rozmawialiśmy jak uczyć się budować na tych różnicach i wykorzystać wiedze do rozwoju umiejętności komunikacji .

Dla chętnych pogłębieniem tematu – odsyłam do ciekawego materiału w internecie:

komunikacja małżonków – Agnieszka i Jakub Kołodziejowie

 

Spotkanie w maju:

W maju spotykamy się w dniu 30.05 w sobotę o godz. 15. Zachęcam do udziału, do wspólnego spotkania, dzielenia się i wspierania na naszej drodze..

pozdrawiam

Art

 

Kronika