Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Szczęść Boże,

za nami kolejny, drugi miesiąc 2017 roku – roku nowych niespodziewanych wydarzeń kreślonych Ręką Naszego Pana. W  lutym na ostatnim spotkaniu wspólnoty oprócz dzielenia się i świadectw rozważaliśmy treść dwóch dokumentów papieskich – nowej adhortacji „Amoris Laetitia” (AL) papieża Franciszka oraz adhortacji apostolskiej Jana Pawła II pt. „Familiaris Consortio” (FC). Jak naucza nas mądrość Kościoła (Kongregacja Nauki Wiary) nową adhortację AL najlepiej jest interpretować w duchu FC oraz w świetle całej doktryny Kościoła. Jest to szczególnie ważne obecnie, kiedy pojawia  się na Zachodzie wiele głosów i praktyk przeciwnych zdrowej doktrynie wiary Kościoła.

Pragnę Wam przekazać również radosną wiadomość, że w  naszej wspólnocie dwie osoby zgodziły się na podjęcie służby jako wice liderzy wspólnoty. Są to Ania i Robert, których dobrze znacie. Gratuluję im tej odwagi i serca gotowego do pomocy innym małżonkom w kryzysie. Wspólnota jest miejscem dawania siebie, gdzie uczymy się od naszego Pana, jak przekraczać swoje przyzwyczajenia i nawyki, przekraczać siebie służąc innym. W tym miejscu zwracam się z prośbą o modlitwę w intencji Irenki, naszego wspólnotowego skarbnika,  która jest po operacji i rehabilituje się w domu.

Wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu. Czas na duchowe porządki. Spotkania naszej wspólnoty w Rzeszowie są również okazją do takich „remanentów”. Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na ostatnią sobotę miesiąca – 25.marca.2017 . Rozpoczynamy od mszy św. w naszej salce o godz.18.

serdecznie zapraszamy,

Art

Kronika