Ognisko Rzeszów – Parafia św. Wojciecha i św. Stanisława, Plac Farny 5

Parafia
Spotkania w Parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie, ul. Plac Farny 5, 35-010 Rzeszów - odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca (lub po zapowiedzi na naszej stronie ogniska Sychar Rzeszów w innym terminie). Rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 19.00 (czas letni), a w czasie zimowym o godz. 18.00. Po Mszy św. przechodzimy do salki parafialnej, gdzie odbywa się spotkanie, wspólna modlitwa i świadectwa. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Zbigniew Lubas.
Parafia pw. św. Wojciecha i św. Stanisława >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Kochani

Kolejne spotkanie Ogniska Sychar w Rzeszowie odbędzie się w  dniu 24.czerwca 2017r. Rozpoczniemy od mszy św. o godz. 19 – ponieważ w czasie letnim wieczorna msza jest o godzinę później niż w zimie.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do udziału w naszych spotkaniach. Jest to czas modlitwy, ale i wzajemnego spotkania, kiedy wspieramy się dzieląc naszymi doświadczeniami. Jednocześnie zachowujemy zasadę całkowitej dyskrecji, która obowiązuje we wszystkich wspólnotach Sychar. Każde trudne chrześcijańskie małżeństwo jest do uratowania – wierzymy w to głęboko ponieważ w komunii osób połączonych węzłem małżeńskim jest obecny Pan Jezus, nasz Zbawiciel, dający nam swoją moc Ducha św. – Ducha pokoju, wiary i miłości. Jest to charyzmat naszej wspólnoty, który jest nam dany i zadany.

Nasze ognisko w Rzeszowie jest jednym z kilkudziesięciu ognisk w Polsce i na świecie. Wspólnota Sychar jest wspierana przez Episkopat w naszym kraju – posiadamy krajowego duszpasterza wspólnoty w Polsce a w Rzeszowie nasza wspólnota cieszy się przychylnym  wsparciem i pasterską troską ze strony biskupa rzeszowskiego. Opiekunem naszego ogniska jest, ks. Zbigniew, nasz duszpasterz. Co roku składamy sprawozdanie z działalności ogniska, czynnie uczestniczymy w życiu wspólnoty na forum ogólnopolskim.

__________________________________________

UWAGA REKOLEKCJE!                                                                                          

Organizujemy dwudniowe rekolekcje na początku września (jeszcze powinno być wtedy ciepło) . Rekolekcje odbędą się w domu rekolekcyjnym „Effatha” w Zaczerniu, koło Rzeszowa. Jest to piękne miejsce, idealne do duchowego, wewnętrznego wyciszenia, spotkania z Bogiem oraz z drugim człowiekiem.

Link do strony domu rekolekcyjnego poniżej :

http://dom-rekolekcyjny.zaczernie.eu/dom-rekolekcyjny/

Rekolekcje poprowadzi nasz duszpasterz, Ks Zbigniew. Zapraszamy nie tylko osoby z naszego ogniska, ale również inne chętne osoby  z innych ognisk i osoby  zainteresowane Sycharem.

Rozpoczniemy w sobotę 2.09 rano a zakończymy w niedzielę po obiedzie.

Koszt : 50 zł od osoby (łącznie z posiłkami) , 70 zł (z posiłkami oraz noclegiem).

Dokładny program rekolekcji zostanie umieszczony na naszej stronie.

Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia i kontakt pod numerami telefonów:

0533 425 935  (lub)  0728 846 064 .

__________________________________________

Kronika